مختصری درباره دانشکده مدیریت، علم و فناوری


با توجه به نیاز صنعت و فضای کسب و کار ایران و با توجه به برند معتبر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پرورش نیروهای کیفی مهندسی، یک گروه از دانشگاهیان با تجربه (تحت نظارت دکتر محمدحسن سبط) یک گام جسورانه و رو به جلو برای آموزش و تشویق نسل بعدی مجریان، کارآفرینان، مهندسان و مدیران برداشتند. نتیجه این حرکت تعریف اولین برنامه MBA دانشگاه بود که در سال ۱۳۸۶ راه اندازی شد. ۴ سال بعد دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مدیریت، علم و فناوری را ایجاد نمود که از آن زمان تا به امروز ارائه دهنده دوره های MBA، کارشناسی ارشد ( فلسفه علم و آینده پژوهی) و دکتری (آینده پژوهی) بوده است.
در سال ۱۳۹۲ اولین دوره معتبر بین الملل MBA (به زبان انگلیسی) با هدف جذب متقاضیان بین المللی از منطقه و فراتر از آن راه اندازی شد. امروزه دانشکده مدیریت، علم و فناوری با اتخاذ رویکرد مسئله گرا و ایجاد راه حل برای بستر ایران، تعاملی سازنده را با تصمیم گیرندگان در سراسر بخش های دولتی و خصوصی در حوزه های صنعتی و خدماتی را ایجاد نموده است. دانشکده مدیریت، علم وفناوری همراه با یک نسل جوان از دانشگاهیان فارغ التحصیل از بهترین مدارس مدیریت و کسب و کار دنیا، برنامه های MBA را در سطح جهانی و در مقاطع کارشناسی ارشد رشته های مدیریت، فلسفه علم و مدیریت تکنولوژی ارائه میدهد.
دوره های MBA و سایر دوره های کارشناسی ارشد در بالاترین استانداردهای کیفی و توسط ورزیده ترین سرمایه های انسانی این دانشکده و مدعوین هر ساله برگزار می گردد. دانشجویان در دانشکده مدیریت، یک فضای الهام بخش و پر جنب و جوش را تجربه می کنند و موقعیتشان را در میان بهترین نخبگان، دانش آموختگان و مدیران ارتقاء می بخشند.
دوره MBA با سطح علمی بالا و ابتکاری طراحی شده در کلاس بین المللی، هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان و داوطلبان بخش های مختلف را با زمینه های متنوع آموزشی و عملی جذب می کند. برای هفت سال متوالی دوره MBA دانشگاه صنعتی امیرکبیر به یک نام تجاری مشهور و موفق آموزشی در رتبه های ملی و بین المللی تبدیل شده است. دوره های MBA برای آشنایی با آخرین تئوری ها و مطالعات موردی و همچنین محیط کسب و کار ایران طراحی و متناسب سازی شده اند.
دوره MBA دانشگاه صنعتی امیرکبیر یک برنامه تمام وقت بوده که در بر گیرنده ۱۶ موضوع شامل ۱۰ درس اصلی (۳۰ واحد) و ۶ درس اختیاری (۱۸ واحد) می باشد. دوره MBA علاوه بر مهندسان، همواره متقاضیانی را از طیف وسیعی از سطوح حرفه ای سازمانی و از رشته های مختلف را جذب می کند. ماموریت کلیدی این دوره فراهم آوردن ترکیبی از تئوری و عمل و حصول اطمینان از اینکه دوره های MBA نه تنها در یک محیط رقابتی جهانی تعریف و ارائه گردد، بلکه بلافاصله قابلیت پیاده سازی آموخته ها در فضای کسب و کار ایران را نیز دارا باشد. برای اطمینان از اینکه دوره MBA ما از بالاترین کیفیت ممکن بهره مند است، دانشکده مدیریت، علم و فناوری همواره ارتباط دانشگاه و صنعت را با دعوت از استادان مجرب و با تجربه ازداخل و خارج دانشگاه برقرار کرده است.
همچنین حوزه های تخصصی مشاوره ای ما برای بخش های صنعت شامل برنامه های مدیریت ملی شامل انتقال تکنولوژی بین المللی، مدیریت ریسک، سیاست صنعتی، استراتژی نوآوری و مشاوره در سطح بنگاه می شود. ما همکاری نزدیکی با سازمان های دولتی داریم و همچنین با طیف گسترده ای از بخش ها از جمله انرژی، خودروسازی، ICT، بانکی، خرده فروشی و مدیریت شهری به طور مداوم کار می کنیم.